thc-thc.com.pl

Dancehall, Kręcenie Tyłkiem, Pupą – Najlepsze

Na Czym Polega Taniec Dancehall?

Taniec dancehall jest bardzo energicznym tańcem, umożliwia spalenie wielu kalorii. Kroki w tym tańcu angażują mięśnie całego ciała. Regularne zajęcia taneczne wpływają nie tylko na dobre zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że taniec i muzyka mają szczególnie pozytywny wpływ na organizm. Dancehall jest coraz bardziej popularny, wprawia w dobry nastrój i pomaga w uzyskaniu pięknej figury.

Dancehall – Krótka Historia

Taniec Dancehall jest związany z muzyką reggae, która zapoczątkowała ten styl. Po śmierci Boba Marleya na Jamajce zaczęto w inny sposób podchodzić do muzyki. Spokojne utwory reggae zostały zastąpione przez mocne i energiczne uderzenia. W latach 80. ubiegłego wieku zyskano zupełnie nowe brzmienie, powstały utwory, które są uznawane za początek nowego stylu muzycznego dancehall, wytworzyła się nowa odmiana reggae – ragga. Każdy prawdziwy Jamajczyk uznaje za punkt honoru naukę tańca dancehall. Jest to sposób na oderwanie od kłopotów w codziennym dniu, umożliwia wyrażenie swoich emocji i spontaniczności. Na Jamajce cyklicznie odbywa się specjalne święto dla kobiet, kiedy to zostaje wybierana najlepsza tancerka i dostaje przydomek „dancehall queen”.

Czym Jest Taniec Dancehall?

Dancehall nazywany jest na Jamajce tańcem ulicy, jego nazwa „dance hall” oznacza pewien rodzaj przestrzeni, w której wykonywany jest taniec, mogą to być targowiska albo zwyczajne ulice. Na Jamajce tańczą zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci, Mimo podstawowych kroków tanecznych w dancehall istnieje duża dowolność w wyrażaniu siebie poprzez taniec, każdy może tworzyć swój odrębny styl. Taniec jest wykonywany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Ruchy wykonywane przez mężczyzn to wyraziste i mocne ruchy rąk, agresywnych figur i zdecydowanych tupnięć. Dancehall dla mężczyzn symbolizuje siłę i energię, z kolei wersja kobieca jest bardziej sensualna i gibka, te dwa style różnią się od siebie. Na Jamajce mężczyźni tańczą tylko wersję tańca przeznaczonego dla nich, z kolei kobiety mogą stosować obydwa rodzaje kroków, męskich i żeńskich. Wersja tańca przeznaczonego dla kobiet ma na celu przedstawienie atutów kobiecej sylwetki, ruchy potrząsania biodrami są wzbogacone o elementy akrobatyczne, jak np. stanie na głowie, czy wykonywanie szpagatu.

Skąd Wynika Popularność Tańca Dancehall?

Jest to taniec manifestujący wolność i jednoczący ludzi, każdy lubi czuć się w tańcu niczym nie skrępowany, jest to właśnie styl niczym nieskrępowanej ekspresji siebie. Dancehall ma kilka podstawowych kroków, ale w stylizacji tego tańca najważniejsze są energia i pozytywne nastawienie, które każdy przekazuje i interpretuje w inny sposób. Liczy się również osobowość tancerza przekazywana w tańcu. W każdym wypadku ważne jest stosowanie zasady, że ruch przepływa przez całe ciało. Muzyka bardzo łatwo wpada w ucho, a oryginalne ruchy sprawiają, że każda osoba nabiera dużej świadomości swojego ciała, a przez to staje się pewniejsza. W trakcie tego tańca można zaobserwować emocje osoby tańczącej i jej stosunek do własnego ciała. Niektórzy tańczą agresywnie i wyrzucają z siebie złość, a inni przekazują dobre wibracje i pozytywne odczucia dla innych.

Pozycja ciała w dancehallu jest zupełnie inna niż figury w tańcach europejskich. Jamajczycy naturalnie tańczą na ugiętych nogach, najważniejsze są ruchy miednicy, klatki piersiowej i izolacja. Ważna jest również muzyka, taniec nie stanie się nigdy pasją, jeśli nie czuje się muzyki.

Dancehall – Niektóre Kroki

Nazwa kroków w tym tańcu zazwyczaj pochodzi od wykonywanych czynności, dlatego łatwo jest je zapamiętać. Przykłady niektórych z nich to między innymi:
Frog back – to ruch raz w lewą raz w prawa stronę zgodnie z rytmem muzyki, barki natomiast powinny poruszać się w górę i do dołu.
In har heart – polega na odstawianiu i dostawianiu nóg z jednoczesnym ruchem odpychania od klatki piersiowej.
Gogo wine – to tworzenie ruchu wokół koła z uniesionymi dłońmi nad głową oraz kręceniem biodrami i dokonywaniem obrotów wokół swojej osi.
Log on – tutaj ruch polega na wypchnięciu nogi do przodu i wykonywanie ruchów biodrem na boki, ręce podkreślają ruch łączą się, a następnie odchylają, taniec przy tej figurze powinie być.

Nie można dobrze tańczyć dancehallu, bez akceptacji swojego ciała. Taniec w pierwszym momencie wpływa na poprawę wyglądu ud, pośladków i brzucha. Dancehallowe kroki są proste, zostały specjalnie w taki sposób utworzone, aby można było w prosty sposób je naśladować. Dancehall to nie tylko kroki, ale przede wszystkim emocje i odczuwanie własnego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © thc-thc.tv - relacje video, imprezy i targi konopne, cannafest, spannabis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.