thc-thc.com.pl

Jak Kiełkować Nasiona Marihuany, Konopi – Woda, Chusteczki Papierowe, Ziemia

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyhodować konopie posiadając tylko ich nasiona i zero wiedzy na temat ich uprawy? Poniższy materiał pozwoli Ci sięgnąć po czysto teoretyczną wiedzę na temat, jak łatwo i szybko zasadzić Twoją ulubioną roślinkę!

Kiełkowanie Nasion Konopi Indyjskich za Pomocą Chusteczek Papierowych

poradnik jak kiełkować nasiona konopi

Zawsze chciałeś spróbować swoich sił w hodowaniu wymarzonej roślinki, ale nie za bardzo wiedziałeś, jak się do tego zabrać? Spokojnie – to naprawdę nic trudnego! Do uprawy ulubionego kwiatu należy jedynie uzbroić się w cierpliwość, systematyczność oraz przedmioty niezbędne do prawidłowego rozwoju nasion. Chodź metod na właściwy rozwój konopi jest naprawdę wiele, poniżej znajdziesz jeden z prostszych i szybszych sposobów na właściwe wykiełkowanie egzotycznej roślinki. Sposób sadzenia przedstawiony został w kilku krokach:

1. Przygotowanie
Żeby zacząć swój domowy eksperyment z uprawą konopnych roślinek, najlepiej, byś uprzednio przygotował sobie:

  • nasionka,
  • szklankę z wodą,
  • płaskie naczynie (np. talerz),
  • chusteczki higieniczne,
  • wodę mineralną, którą będziesz utrzymywać w stałej temperaturze od 23 do 27 stopni C,
  • ziemię o pH 6.0 – 6.7,
  • długopis,
  • mały pojemnik (np. doniczka).

Kiedy będziesz miał już wszystko przygotowane, wybrane nasionka możesz wrzucić do szklanki z wodą na 3 do 5 godzin (nie więcej gdyż możesz je łatwo przemoczyć). Ten zabieg jest przydatny, by odpowiednio nawodnić zarodki i spowodować ich pęcznienie. Po tym czasie należy wyjąć je z wody i położyć na wybranym wcześniej płaskim talerzu (najlepiej tak, by się nie stykały) przykrytym dokładnie sześcioma chusteczkami. Kiedy odpowiednio usadowisz ów ziarenka, przykryj je jeszcze jedną chusteczką i polej wszystko ciepłą (około 24-27 stopni celsjusza) wodą. Takie podlewanie najlepiej jest wykonywać raz na trzy godziny – by nie zapomnieć o tym rytuale, dobrze, byś nastawił sobie budzik, który będzie Ci przypominał o regularnej porze podlewania zarodków. Możesz przygotować drugi talerz, który będzie służył jako przykrywka naczynia, w którym znajdują się Twoje kiełki – przykrycie ich ma na celu spowolnienie parowania.

Uwaga: Podlewanie wody to proces bardzo precyzyjny – nie można przelewać naczynia, gdyż każde ziarno potrzebuje mieć przestrzeń do oddychania. By sobie ułatwić to zadanie, wodę możesz przelać do spryskiwacza, który wydobędzie wodę dużo precyzyjniej, zmniejszając ryzyko przelania roślinki.

2. Proces wzrostu
W drugim kroku będziesz wykorzystywał ziemię, długopis i doniczkę (lub inny pojemnik). Ziemię o odpowiednim pH 6,3-7,0 przesyp do przygotowanego pojemnika. Następnie uklep ją i na jej samym środku wydrąż długopisem lub innym podłużnym przedmiotem otwór o długości do 1 centymetra – do niego będziesz wkładał jedno, wykiełkowane już nasionko. Pamiętaj, że podczas przesadzania kiełków musisz być wyjątkowo ostrożny – jeden niewłaściwy ruch i nasionka nie będą dalej rosły. Po tym procesie ponownie przysyp ziemią wydrążony otworek i podlej wodą. Kiedy roślina po paru dniach (zazwyczaj następuje to w dniu kolejnym) zacznie wychodzić na wierzch, podlewaj ją tylko wtedy, kiedy ziemia będzie sucha. Pamiętaj że tak włożone nasiono w ziemi musisz wstawić pod lampę (uprawa w domu) lub wystawić na słońce (uprawa na dworze) w przeciwnym wypadku nie wyjdzie ono z ziemi. Ciepło które emituje lampa lub słońce jest niezbędne do tego żeby nasionko wyszło z ziemi.

Wskazówki:

– podlewanie;
Proces nawadniania rośliny należy zaczynać wówczas, kiedy ziemia będzie sucha. Jak to sprawdzić? Najlepiej jest wsadzić palec w ziemię na głębokość pięciu centymetrów – wówczas struktura ziemi powinna być odpowiednio wyczuwalna. Nie należy jednak zbyt często podlewać rosnących nasionek. Glebę z kiełkami najlepiej jest podlewać wodą podczas 24 godzin.

– chusteczki;
Zamiast chusteczek higienicznych, spokojnie można wykorzystać również gazę. Ważne jest jednak, by były one naturalne, bez dodatków sztucznych aromatów, czy chemicznych substancji.

– nawóz;
Jest konieczny, znacznie usprawnia proces wzrostu już rosnącej minimum dwa tygodnie sadzonki. Najczęściej stosuje się nawozy naturalne, ponieważ nie niosą one ryzyka ich przedawkowania – nawet jeśli jesteś więc laikiem i nie masz pojęcia o uprawach roślin, wyposażając się w naturalny nawóz nie zaszkodzisz swoim roślinką. Nawóz dodaje się do wody przygotowanej do podlewania gleby.

– światło i wentylacja;
Przy uprawie indoor światło, czyli odpowiednie lampy są niezbędne. Również odpowiednia wentylacja jest konieczna. Bez wtłaczania świeżego powietrza rośliny będą słabo rosły. Bardziej zaprawieni w bojach hodowcy, wyposażają się w odpowiednie oświetlenie i system wentylacji, który usprawnia wzrost roślinek – początkujący, raczej nie zadają sobie tyle trudu i hodują kwiaty bez dodatkowych gadżetów co przekłada się na różne problemy.

Polecamy również nasze artykuły na temat kiełkowania nasion:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © thc-thc.tv - relacje video, imprezy i targi konopne, cannafest, spannabis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.