thc-thc.com.pl

Co to Jest Topping w Uprawie Konopi?

podobne treningi fimming vs topping

Topping to technika przycinania, która polega na odcięciu wierzchołka głównej łodygi rośliny konopi. Jest to HST (z ang. High Stress Training – trening wysokiego stresu – metoda kształtowania roślin) najczęściej używana przez hodowców wewnątrz i na zewnątrz. Gdy daje się możliwość swobodnego wzrostu, marihuana ma tendencję do przyjmowania typowej budowy choinki, charakteryzującej się dużą centralną kolą i mniej lub bardziej rozwiniętymi gałęziami bocznymi. Na zewnątrz prawie wszystkie części rośliny są stopniowo naświetlane przez słońce.

Z drugiej strony, w uprawie indoor rośliny konopi otrzymują światło ze stałej lampy, umieszczonej nad ich wierzchołkiem. To sprawia, że sama natura roślin marihuany jest nieefektywna w kontekście uprawy w pomieszczeniach, chyba że zostaną przyjęte pewne techniki, takie jak SOG (Sea of Green). Topping to metoda najczęściej stosowana przez hodowców w celu zwiększenia plonów. Często stosuje się go w celu optymalizacji przestrzeni uprawnych z mniejszą liczbą roślin, co pozwala uniknąć przepełnienia.

wyrosły nowe pędy po toppingu

Usunięcie ostatniego pędu z głównej łodygi spowoduje powstanie dwóch nowych wierzchołków, stymulując wzrost większej liczby gałęzi. Celem jest zapobieganie przybieraniu przez rośliny kształtu choinki, aby zoptymalizować przenikanie światła, a hormon wzrostu rozprzestrzenia się na wszystkie gałęzie po usunięciu głównego pąka. Zwykle hodowcy preferują małe, krzaczaste rośliny. W pomieszczeniach do uprawy często jest mało miejsca, a krzewy na zewnątrz są bardziej dyskretne niż duże drzewa. Topping to doskonała technika kontrolowania korony rośliny.

JAK WYKONAĆ TOPPING?

Aby wykonać topping, wykonaj czyste cięcie na górnym końcu głównej łodygi za pomocą wysterylizowanych nożyczek i całkowicie usuń wierzchołek. Pozostaw około 5 mm między ciętym obszarem a bocznymi gałęziami. Zapewni to większe pole manewru i uniknie poważnych uszkodzeń ważnych struktur roślinnych.

Zamiast rozwijać pojedynczy centralny szczyt, okaz wytworzy dwie oddzielne gałęzie — główna łodyga zatrzyma swój wzrost, podczas gdy dwie boczne gałęzie wyjdą jako pąki szczytowe.

Możesz powtórzyć tę procedurę po pewnym czasie. W końcu dwie utworzone przez Ciebie gałęzie będą gotowe. Spowoduje to dalsze rozszczepienie, a to, co pierwotnie było pojedynczym kwiatem wierzchołkowym, zamieni się w cztery odrębne pąki.

KIEDY PRZYCINAĆ KONOPIE?

Topping należy wykonać, gdy rośliny rozwiną od 3 do 5 węzłów. Wtedy korzenie i łodygi są wystarczająco mocne, aby wytrzymać zabieg. Osobniki osiągają tę wielkość po około 30 dniach spędzonych w fazie wegetatywnej. Pamiętaj, że każda odmiana rośnie w różnym tempie.

Konopie indyjskie nie są w stanie poradzić sobie z urazem związanym z toppingiem, gdy są jeszcze w fazie sadzonek. Wykonując operację na tym etapie ryzykujesz zabicie lub przerwanie rozwoju sadzonki. Topping podczas kwitnienia może również spowodować poważne uszkodzenia cennych roślin.

Odczekaj minimum 2 tygodnie przed kolejnymi zabiegami treningowymi, tak żeby rozwinęły się nowe pędy wierzchołkowe. Jest to czas potrzebny roślinom na wyzdrowienie i dalszy rozwój z wykształceniem zdrowych pędów.

SPRZĘT DO TOPPINGU

Topping konopi to technika wymagająca precyzji i czystości. Jeśli tniesz tępym ostrzem, łodyga może się złamać, tworząc znacznie większą zmianę niż oczekiwano, jak i powodując uszkodzenia rośliny.

Użyj najostrzejszych nożyczek, jakie masz. Możesz użyć tych do kuchni lub papieru, ale z pewnością nie będą tak wydajne, jak narzędzia specjalnie do tego przeznaczone; właśnie dlatego powinieneś używać nożyc do przycinania. Żyletki są również dobrą alternatywą.

Wypróbuj te zakrzywione sekatory, przeznaczone do przycinania roślin konopi. Dzięki ostrym ostrzom i solidnej rękojeści doskonale nadają się do takiego zastosowania. Zakrzywiony kształt ułatwia przycinanie nawet najgrubszych liści i pozwala na usuwanie liści podczas zbiorów. Możesz również użyć tego przydatnego narzędzia do sadzonek – sprawdzi się znakomicie.

OGRANICZENIA W TOPPINGU

Rośliny konopi wymagają kilku tygodni wzrostu wegetatywnego przy 18 godzinach światła i 6 godzinach ciemności, gdy stosuje się techniki toppingu. Zwykle ta faza może przedłużyć się o 4-6 tygodni.

Rośliny, które są przycinane i naginane (LST) w celu zwiększenia produktywności, również mają tendencję do rozwijania znacznie cięższych pąków, co może stwarzać problemy. Tak więc zaopatrz się w bambusowe tyczki, którymi podeprzesz gałęzie twoich roślin.

Chcesz uzyskać jeszcze większe zbiory? Następnie przygotuj się na stosowanie wielu technik uprawy w tym samym czasie, sprawdź artykuł: Najlepsze Metody Treningu Roślin Konopi Indyjskich, na pewno Ci pomoże. Sam topping nie wystarczy, aby zwiększyć produktywność Twoich roślin do granic możliwości. Spróbuj dopracować wszystkie szczegóły, aby uzyskać kilka dodatkowych gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © thc-thc.tv - relacje video, imprezy i targi konopne, cannafest, spannabis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.