thc-thc.com.pl

Marihuana na Świecie

W dzisiejszym filmie przedstawię stosunek prawny do marihuany w wybranych krajach na świecie. Na samym początku dokładnie wyjaśnię pojęcie dekryminalizacji oraz depenalizacji marihuany, które pomogą w lepszym zrozumieniu przedstawianej treści.

Dekryminalizacja to uznanie, iż popełniony czyn nie jest przestępstwem. W stosunku do marihuany, oznacza to, iż osoba posiadająca lub paląca marihuanę, w świetle prawa nie jest uznawana za przestępcę. Mimo to może zostać nałożona na nią kara finansowa np. mandat. Innym pojęciem jest depenalizacja obowiązująca np. w Czechach. W takich krajach posiadanie oraz konsumpcja zielonego suszu nie są uznawane za przestępstwo, ani nie podlegają żadnej karze finansowej. W roku 2018 już ponad połowa stanów w USA całkowicie zalegalizowała marihuanę do celów medycznych. W niektórych z nich dodatkowo zalegalizowano ziele rekreacyjne. Należy jednak pamiętać, że każdy stan ma swoje ograniczenia związane z ilością posiadanej marihuany przez osobę pełnoletnią. Dodatkowo należy wiedzieć, iż w większości przypadków przewożenie marihuany z jednego stanu do innego jest surowo zabronione.

Mimo powszechnego przekonania, iż w Holandii marihuana dla osób pełnoletnich jest w całkowicie legalna to tak naprawdę jest ona jedynie zdepenalizowana. Państwo formalnie reguluje sprzedaż marihuany w Cofee Shopach, w których jednorazowo nie może znajdować się więcej niż 500g suszu. Dodatkowo władze restrykcyjnie kontrolują jakość marihuany w sklepach, w których nie można sprzedawać ziela pochodzącego z własnych hodowli. Pełnoletni jednorazowo może kupić maksymalnie do 5 gr suszu i tyle też może przy sobie posiadać. Legalne spożywanie marihuany jest możliwe jedynie w coffe shopach oraz domach. Marihuany nie można natomiast transportować. Formalnie oznacza to, iż przewiezienie ziela z coffe shopu do domu jest nielegalne, jednak policja przymyka na to oko, a przeszukiwania obywateli następują jedynie z powodu podejrzanego lub agresywnego zachowania. Jeżeli przeszukiwana osoba będzie w posiadaniu ziela, zostanie pouczona, a całość marihuany zostanie jej skonfiskowana. Jeżeli chodzi o uprawę konopi to jest ona legalna jedynie na własny użytek. Maksymalna wielkość uprawy to 5 krzaków na osobę pełnoletnią.

W lipcu 2017 roku w Urugwaju zalegalizowano produkcję, handel oraz zażywanie konopi. Jest to tym samym pierwszy kraj na świecie, który w pełni zalegalizował marihuanę. Każdy pełnoletni obywatel Urugwaju może posiadać do 6 roślin konopi na własny użytek, z których roczny plon nie może przewyższać 2880 gram. O wiele więcej roślin mogą hodować kluby, zrzeszające maksymalnie 50 zwolenników marihuany. Każda taka zarejestrowana grupa może hodować do 99 krzaków na raz, przy czym wyhodowaną marihuanę mogą oni palić jedynie na terenie swojego klubu. W Urugwaju marihuanę można również kupić w aptekach w ilości nie przekraczającej 40 gram na miesiąc.

W Izraelu każda osoba powyżej 21 roku życia może posiadać do 5 gram marihuany rekreacyjnej. W przypadku złapania podczas spożywania zielonego suszu w miejscu publicznym zostanie ona ukarana grzywną. Kara ta zostanie podwojona, gdy ta sama osoba w krótkim czasie zostanie ponownie zatrzymana z tego samego powodu. Karą do 3 lat pozbawienia wolności zostaną objęte jedynie pełnoletni, którzy mimo uprzednich 3 kar finansowych nadal będą publicznie palić marihuanę i zostaną przyłapane na gorącym uczynku po raz 4. W Izraelu dopuszczalne jest również użycie marihuany w celach medycznych, jednak uzyskanie recepty jest możliwe tylko w zaawansowanym stadium choroby.

Mimo coraz łagodniejszych restrykcji w stosunku do marihuany na Świecie, w wielu krajach takich jak np. Polska ziele rekreacyjne nadal pozostaje nielegalne a za uprawę czy posiadanie większych ilości suszu można trafić do więzienia. Zwolennicy marihuany mogą śmiało pokusić się o narzekanie z tego powodu, natomiast pamiętajmy, że są kraje takie jak Singapur, Malezja, czy Arabia Saudyjska, w których za posiadanie większej ilości marihuany można zostać skazanym nawet na karę śmierci. Wyjątkiem są Filipiny, w których to za posiadanie zielonego suszu możesz zostać zabitym nawet bez procesu i wyroku sądowego.

Sytuacja prawna marihuany na Świecie różni się znacząco. W jednym kraju jest ona całkowicie legalna, w innym zaś za posiadanie suszu możesz trafić do więzienia. Więcej o marihuanie dowiesz się na: THC-THC.INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © thc-thc.tv - relacje video, imprezy i targi konopne, cannafest, spannabis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.