thc-thc.com.pl

Żeńskie i Męskie Rośliny Konopi – Różnice

Główna różnica pomiędzy męskimi a żeńskimi roślinami konopi polega na tym, że męskie rośliny konopi nie dają pąków (topów), w trakcie gdy żeńskie rośliny konopi dają. Oznacza to, że rośliny żeńskie wytwarzają użyteczne konopie (pąki), a rośliny męskie nie. Istnieje wiele innych oczywistych, a także subtelniejszych różnic między męskimi i żeńskimi roślinami konopi, które mogą wpływać na plony hodowcy.

Jakie są Żeńskie Rośliny Konopi?

Rośliny żeńskie są najbardziej poszukiwanymi roślinami dla większości hodowców konopi. Zawierają cenny pączek, który obejmuje wszystkie produkty z konopi indyjskich, zarówno do palenia, miejscowe, jak i inne. Żeńskie rośliny konopi zawierają również lwią część tetrahydrokannabinolu (THC), głównego związku psychoaktywnego w konopiach. Natomiast rośliny męskie zawierają tylko śladowe ilości THC. Wydajność żeńskich roślin konopi jest znacznie silniejsza niż roślin męskich. Podczas gdy rośliny męskie w skrajnych przypadkach mogą być używane od czasu do czasu do produkcji koncentratów, takich jak haszysz, do tego celu powszechnie preferowane są rośliny żeńskie. Gruby, twardy materiał konopny pochodzący z żeńskich roślin konopi jest również przydatny do wytwarzania lin i innych produktów wymagających mocnego włókna.

tak wygląda żeńska roślina konopi

Jakie są Męskie Rośliny Konopi?

Męskie rośliny konopi zamiast pąków stwarzają woreczki pyłkowe. Zapylają rośliny żeńskie swoimi woreczkami pyłkowymi. Konopie wyhodowane z roślin męskich nie nadają się do użytku, ponieważ nie zawierają „pąków”. Męskie rośliny konopi są niezbędne w programach hodowlanych i zapewniają 50% materiału genetycznego, który dziedziczą nasiona. Dlatego dla hodowców silni ojcowie są tak samo poszukiwani jak silne matki. Męskie rośliny konopi mają również tendencję do zawierania większej ilości fitokannabinoidów na swoich liściach. Męskie rośliny konopi o szczególnie wysokim stężeniu kannabinoidów w liściach w połączeniu z silnymi korzeniami mogą stać się kluczowymi elementami programu hodowlanego nowych odmian. Ponadto męskie rośliny konopi są przydatne do wytwarzania włókna konopnego, zwłaszcza do produkcji odzieży. Materiał konopny roślin męskich jest bardziej miękki niż roślinny żeński, co czyni go pożądanym na koszule, obrusy lub prześcieradła. Wreszcie, męskie rośliny konopi są również skuteczne w powstrzymywaniu szkodliwych szkodników.

tak wygląda męska roślina konopi

Jak Odróżnić Męskie i Żeńskie Rośliny Konopi?

Określanie płci rośliny marihuany to proces wizualny, który można rozpocząć na wczesnym etapie cyklu wzrostu rośliny, ale tylko przez wytrawne oko doświadczonego growera. W ciągu pierwszych czterech tygodni wzrostu możesz zaobserwować woreczki pyłkowe na samcach i piętno lub „przed-kwiaty” na samicy. W szóstym tygodniu wzrostu będziesz w stanie wyraźnie odróżnić męskie i żeńskie rośliny konopi. W tym momencie woreczki pyłkowe i przed kwiatki będą w pełni widoczne, co pozwoli Ci wskazać samca lub samicę. W rzadkich przypadkach można zaobserwować roślinę konopi z męskimi i żeńskimi narządami rozrodczymi. Te rośliny hermafrodytyczne często rozwijają się z powodu stresorów środowiskowych, w tym nieprzyjaznej pogody i niedoborów żywieniowych. Hermafrodyty można odróżnić po zestawach woreczków pyłkowych i przed-kwiatów. Zdrowa roślina marihuany uprawiana w optymalnych warunkach nie stanie się hermafrodytką.

Istnieją inne wyraźne cechy fizyczne, które pomogą odróżnić męskie i żeńskie rośliny konopi na każdym etapie.

tak wyglądają różnice między męską a żeńską rośliną konopi

Przy zakupie nasion marihuany kieruj się odpowiednio: Żeńskie rośliny są z nasion feminizowanych, również pestki z autofloweringiem są feminizowane. Męskie rośliny mogą się pojawić z nasion regularnych, chociaż musisz pamiętać że z ziaren regularnych wyrastają również osobniki żeńskie, stosunek osobników może być 50% na 50%.

Charakterystyka Męskich Roślin Konopi

Poszukaj tych cech fizycznych w męskiej roślinie konopi:

  • Grube, mocne łodygi,
  • Rzadkie liście,
  • Wyższe niż rośliny żeńskie,
  • Woreczki pyłkowe tworzące zielone i białe kwiaty.

Charakterystyka Roślin Żeńskich Konopi

Poszukaj tych cech fizycznych w żeńskiej roślinie konopi:

  • Smukłe łodygi,
  • Obfite liście,
  • Drobne półprzezroczyste włoski w kolorze białym lub pomarańczowym,
  • Słupki w kształcie litery V z warstwą ochronną (kielich),
  • Niższe niż rośliny męskie,
  • Żywiczne pąki.

Uprawa Roślin Męskich i Żeńskich

Pierwszą zasadą uprawy męskich i żeńskich roślin konopi jest oddzielenie ich od siebie. Męskie rośliny konopi mogą przejąć ogród i wysysać energię życiową z żeńskich roślin. W szczególności rośliny męskie mogą nadmiernie zapylić rośliny żeńskie, co zatrzyma lub spowolni rozwój pąków i poważnie zmniejszy plony. Ogólnie rzecz biorąc, męskie rośliny konopi są mniej pożądane niż żeńskie. Jeśli rozpoczynasz program hodowlany, na pewno będziesz potrzebować zarówno męskich, jak i żeńskich roślin konopi. Ale nawet w programie hodowlanym musisz oddzielać rośliny męskie i żeńskie.

Czy Rośliny Chwastów Męskich czy Żeńskich Rosną Szybciej?

Chwasty męskie mają tendencję do szybszego wzrostu niż rośliny żeńskie. Po czternastu dniach cyklu wzrostu rośliny męskie będą już wyższe niż rośliny żeńskie. Ponadto męskie rośliny konopi rozpoczną fazę kwitnienia około 30 dni przed ich żeńskimi odpowiednikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © thc-thc.tv - relacje video, imprezy i targi konopne, cannafest, spannabis.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.